Про нас

Комунальне некомерційне підприємство “Міська поліклініка № 10” Харківської міської ради вже більше 20 років надає медичну допомогу харків’янам Київського району, мешкаючим у мікрорайонах Північної Салтівки та 522 мікрорайоні.

Про основні етапи становлення та розвитку поліклініки, діяльність її коллективу читайте у цьому розділі.

Історія нашої поліклініки веде облік з 14 червня 1996 року, коли після завершення будівництва була введена в експлуатацію сучасна типова 7-поверхова будівля на 850 відвідувань у зміну по вул. Метробудівників, 19. Це дозволило вирішити важливу соціальну проблему по забезпеченню амбулаторно-поліклінічною допомогою мешканців нових мікрорайонів Північної Салтівки та 522 мікрорайону.

Щороку фахівці поліклініки обслуговують понад 500 тисяч відвідувань.

У 1998 році поліклініка № 10 першою серед лікувально-профілактичних закладів області пройшла акредитацію на вищу категорію, яку в подальшому підтверджувала кожні 3 роки.

Наказом Міністерства охорони здоров’я від 14.09.1998 року № 273 поліклініці надано статус клінічного лікувально-профілактичного закладу.

З 1998 року проводиться підготовка медичного персоналу за фахом «Загальна практика-сімейна медицина». З липня 2004 року функціонує відділення загальної практики – сімейної медицини.

У 2015 році отримано сертифікат на відповідність вимогам державного стандарту ДСТУ ISO 9001:2009 «Системи управління якістю. Вимоги».

Робота поліклініки спрямовується на підвищення якості надання медичної допомоги населенню, реформування первинної медико-санітарної допомоги, виконання планових завдань, а також на розвиток профілактичного напрямку по ранньому виявленню патології з метою своєчасного диспансерного нагляду.

Доступність амбулаторної допомоги зросла з 7,1 до 8,3. Рівень диспансеризації підвищився майже в 2 рази і складає 88315,7 на 100 тисяч населення. В поліклініці створено районний центр мікроскопії з діагностики туберкульозу. Проведення мамо графічного та ультразвукового досліджень серед жіночого населення дало можливість суттєво знизити занедбаність на рак грудної залози. Зменшився первинний вихід на інвалідність.

За період 1996-2016 рр. по поліклініці впроваджено у практику понад 300 нових досягнень. За роки існування поліклініка поповнилась сучасним медичним обладнанням: рентгенівським апаратом, флюорографом та мамографом з цифровими обробками зображень, апаратами ультразвукової діагностики,  спірографом, фотометром, стоматологічною установкою, стерилізуючою апаратурою та ін.

Сьогодні Міська  поліклініка № 10 – це багатопрофільний амбулаторно-поліклінічний заклад, в якому проводиться прийом за 28 фахами, обслуговує понад 57 тисяч населення на рік.

У складі поліклініки два терапевтичні відділення, відділення загальної практики – сімейної медицини, два стоматологічних відділення, хірургічне, неврологічне, офтальмологічне, отоларингологічне відділення, одинадцять спеціалізованих кабінетів, функціонує відділення профілактики. Медичні працівники впевнені, що майбутнє за профілактичною медициною.

У поліклініці працює денний стаціонар на 30 ліжок.

Наявність фізіотерапевтичного обладнання, відділення гідропатії, зали лікувальної фізкультури, кабінету масажу, парафіно-озокерито та грязелікування, ароматерапії, фітобару, басейну дозволяють проводити у широкому обсязі відновлювальне лікування.

У клініко-діагностичній лабораторії, кабінетах ультразвукової, функціональної діагностики,рентгенологічному відділенні виконуються сучасні методи обстежень.

У поліклініці працюють 310 співробітників. Це дружній, працьовитий колектив однодумців, професіоналів, відкритих для добра та милосердя. Незважаючи на те, що у колективі працює багато молодих спеціалістів, 72% лікарів та 76% медичних сестер мають вищу та І кваліфікаційну категорії,   серед них 5 кандидатів медичних наук,

Завдяки зусиллям співробітників проведено естетичне оформлення поліклініки та закріпленої території. Багато квітів, акваріуми, папуги – все це для покращення настрою відвідувачів. А гарний настрій хворого – шлях до одужання.

Колектив поліклініки вміє не лише працювати, а і відпочивати. Конкурси на кращу медичну сестру, кращу терапевтичну дільницю,

Краще відділення, день дитячої творчості, конкурси кулінарного мистецтва, вечори поезії – це яскраві театралізовані вистави.