Клініко-діагностична лабораторія

Клініко-діагностична лабораторія (КДЛ) є структурним підрозділом КЗОЗ «Харківська міська поліклініка № 10».

Немає жодної патології, в діагностиці якої б не використовувались лабораторні дослідження. Вони дозволяють оцінити важкість патологічного процесу, простежити перебіг захворювання, визначити ефективність лікування. Завдяки методам лабораторної діагностики здійснюється остаточна постановка діагнозу.

КДЛ функціонує з часу відкриття поліклініки. Лабораторія знаходиться на 3-му поверсі (праве крило), займає 8 кабінетів.

Персонал КДЛ має знання і досвід роботи, що необхідні для виконання досліджень. Спеціалісти мають відповідну спеціалізацію і кваліфікацію.

Завідуюча лабораторією Стегній Людмила Павлівна – лікар-лаборант має вищу кваліфікаційну категорію і стаж роботи 30 років;

Біолог – Соломка Олена Олександрівна має першу кваліфікаційну категорію;

Біолог – Мозгова Олена Василівна – молодший спеціаліст

В  лабораторії працюють 6 спеціалістів – фельдшери-лаборанти: троє – з вищою кваліфікаційною категорією, 1- з другою, 2 – молоді спеціалісти.

В лабораторії виконуються клініко-лабораторні дослідження проб біоматеріалу відповідно і з урахуванням наказів МОЗ, а також відповідно до нормативів надання медичної допомоги дорослому населенню.

Клініко-діагностична лабораторія виконує гематологічні, загально-клінічні, паразитологічні, біохімічні, імунологічні, цитологічні дослідження.

В лабораторії постійно проводиться внутрішній контроль якості досліджень, а також КДЛ постійно бере участь у зовнішній оцінці якості. Результати позитивні.

Режим роботи будується з урахування якісного виконання досліджень і потреби в працівниках для обслуговування всіх пацієнтів.

Лабораторія працює з 7 до 17 години. Прийом проб біоматеріалу проводиться з 700 до 900 щоденно:

  1. Забір капілярної крові для клінічного аналізу крові і на малярійні плазмоїди – каб. 59,60 щоденно;
  2. Забір крові для визначення глюкози здійснюється натщесерце в каб. 59,60 в понеділок, середу, п’ятницю;
  3. Забір крові РМП на сифіліс всі дні з понеділка по п’ятницю включно каб. 59,60;
  4. Взяття проб венозної крові проводиться натщесерце у вівторок, середу та четвер в каб. 38;
  5. Прийом проб сечі для загального аналізу, кетони, глюкоза, жовчні пігменти, за-Зимницьким, за-Нечипоренком, проби мокротиння і калу – щоденно каб.64

Позачергові дослідження крові,сечі за направленням лікуючого лікаря проводяться на протязі дня.

Прийом проб мокротиння у осіб підозрілих на туберкульоз, із пункту збору мокротиння проводиться на протязі дня.

Взяття капілярної крові у нетранспортабельних хворих вдома проводиться у вівторок і п’ятницю з 7 до 10 години.

Медичні працівники клініко-діагностичної  лабораторії постійно підвищують кваліфікацію за системою безперервної освіти шляхом самопідготовки, виступів на конференціях, передплати журналів з клінічної лабораторної діагностики і періодичного вдосконалення та професійної майстерності на курсах підвищення кваліфікації: передатестаційних циклах і курсах тематичного вдосконалення.