Фізіотерапевтичне відділення

Фізіотерапевтичне відділення відкрите в міській поліклініці № 10 в 1996 році.

У відділенні працює два лікаря:

Завідуюча відділенням – Рибалка Алевтина Миколаївна, лікар вищої категорії, стаж роботи – 13 років;

Лікар-рефлексотерапевт – Білостоцький Олександр Вікторович, лікар вищої категорії, анестезіолог, стаж роботи – 11 років.

Дев’ять медичних сестер з фізіотерапії (2 – вищої, 6 – першої категорії);

Три масажиста першої категорії; три – інструктори ЛФК (2 – першої категорії):

 1. Старша с/м ФТВ – Колмикова Юлія Миколаївна, перша категорія, стаж роботи – 13 років;
 2. С/м ФТВ – Артамонова Ірина Федорівна, вища категорія, стаж роботи – 16 років;
 3. С/м ФТВ – Переверзева Вікторія Сергіївна, вища категорія, стаж роботи – 13 років;
 4. С/м ФТВ – Безкоровайна Ганна Ойсипівна, перша категорія, стаж роботи – 13 років;
 5. С/м ФТВ – Горбань Людмила Олексіївна, перша категорія, стаж роботи – 11 років;
 6. С/м ФТВ – Варава Світлана Євгеніївна, перша категорія, стаж роботи – 11 років;
 7. С/м ФТВ – Ликова Яна Миколаївна, перша категорія, стаж роботи – 8 років;
 8. С/м ФТВ – Пікалова Ірина Іванівна, перша категорія, стаж роботи – 5 років;
 9. С/м ФТВ – Майданнік Ольга Григорівна, без категорії, стаж роботи – 5 років;
 10. С/м з масажу – Джигіт Надія Дмитріївна, перша категорія, стаж роботи – 21 рік;
 11. С/м з масажу – Федін Олексій Олександрович, перша категорія, стаж роботи – 10 років;
 12. С/м з масажу – Казаков Євгеній Вікторович, перша категорія, стаж роботи – 6 років

Враховуючи сучасний підхід до проведення повного циклу лікування хворих від надходження у поліклініку до одужання, чи покращення стану їх здоров’я, велика увага спрямована на організацію відновлюючого етапу лікування в процесі реабілітаційних заходів, зокрема, – застосуванню різноманітних фізіотерапевтичних методів і методик терапії.

Фізіотерапевтичне лікування – це немедикаментозний малоінвазівний, доступний, безболісний метод, застосування фізичних чинників (електричного струму, магнітного полю та інших), який дозволяє зменшити термін перебування хворого на лікарняному листі, запобігти ускладнення захворювання, його рецидивування та сприяє соціальній реабілітації із покращенням якості життя пацієнтів.

Відділення складається з наступних підрозділів:

 • фізіотерапевтичні кабінети (електросвітолікування, УВЧ-терапії, кабінет для електросну, кабінет лазеротерапії, інгаляторій, нормобарична гіпоксична терапія від апарату «Борей»);
 • відділення гідропатії (віхрьові та перлинні ванни, душ Шарко та підводний душ-массаж, кисневі коктейлі та кабінет аромотерапії);
 • кабінет теплолікування ( парафіно-озокеритові аплікації);
 • зал лікувальної фізкультури;
 • кабінет рефлексотерапії;
 • басейн

Фізіотерапевтичне лікування є доповненням до медикаментозного лікування, а іноді і основним лікуванням багатьох захворювань, особливо захворювань хребта, опорно-рухового апарату, органів дихання та інших.

Відділення оснащено медичним обладнанням та апаратурою: для гальванізації та електрофорезу, УВЧ-терапії; низькочастотної електротерапії «Рефтон»; ультразвукової та магнітотерапії біговим імпульсним полем, магніто-ІЧ-лазерним терапевтичним апаратом «Милта Ф-8»; опромінювачем ртутно-кварцевим, небулайзерним інгалятором та ультразвуковим «ВУЛКАН-1» та іншим обладнанням.

Процедура лазеротерапії має знеболюючу, протизапальну та протинабрякову дію.

Процедури водолікування підвищують обмін речовин, тонус м’язів, сприяють зниженню ваги, володіють заспокійливою дією на нервову систему, зменшують прояви целюліту. Крім того процедура гідромассажу володіє вираженою протинабряковою дією.

У відділенні працює лікар фізіотерапевт, який призначить оптимальний курс фізіотерапевтичного лікування.

Лікувальна фізкультура проводиться в оснащеному залі при захворюваннях органів дихання, кровообігу, опорно-рухового апарату та з метою профілактики.

В 10 поліклініці можливо відвідати басейн, де проводяться заняття з аквааеробіки, є групи вільного плавання та групи з інструктором. Аквааеробіка допомагає піддержати організм в добрій фізичній формі, позбавляє від зайвої ваги, знімає стрес та розслаблює.

Інструктором ЛФК проводиться заняття по методу пілатес.

Робота фізіотерапевтичного відділення є дуже затребуваною. Так, у середньому за рік в ньому отримують лікування біля 5 тисяч хворих (відпускаєтся біля 70 тисяч процедур).

У спектрі надання фізіотерапевтичних методів та лікувальних методик фізіотерапевтичного відділення сьогодні є: електролікування, магнітотерапія, лазеротерапія, водолікування, парафіно-озокеритотерапія, рефлексотерапія, світлолікування, ультразвукова, інгаляційна терапія, лікувальна фізкультура, масаж.

Зазначені якісні можливості відділення дозоляють суттєво підвищити діагностичні та лікувальні можливості поліклініки, підняти на новий рівень надання медичної допомоги мешканцям м. Харкова.