Кабінет інфекційних захворювань

Одним із підрозділів КНП «Міська поліклініка № 10» ХМР є кабінет інфекційних захворювань, який розташовано на другому поверсі та займає кабінети 41 та 43.

В кабінеті інфекційних захворювань виконується забір матеріалу для обстеження з профілактичною метою, а також при підозрі на інфекційну патологію.

Лікар КІЗ проводить роботу по обстеженню, реєстрацію та лікування хворих різноманітними інфекційними та паразитарними хворобами, організовує протиепідемічні заходи в осередках інфекційних хвороб. Здійснює диспансерний нагляд за перехворілими, за пацієнтами з хронічними формами інфекційної патології та за прибулими з країн ендемічних з особливо небезпечних хвороб. Також здійснюється нагляд за особами, покусаними кліщами.

Основними обов’язками лікаря-інфекціоніста є проведення організаційно-методичної роботи та забезпечення кваліфікованої консультативної допомоги з раннього виявлення та лікування хворих на інфекційні та паразитарні хвороби.

Лікар КІЗу тісно взаємодіє з дільничними терапевтами, вузькими спеціалістами, лікарями інфекційного стаціонару, спеціалістами санітарної служби та спеціалістами Центру СНІДу.

Мета візиту до лікаря-інфекціоніста:

 • Обстеження на інфекційні хвороби;
 • Своєчасна діагностика та лікування гострих інфекційних та паразитарних захворювань;
 • Профілактика інфекційних захворювань;
 • Прогнозування щодо подальшого здорового життя пацієнтів з хронічними інфекційними захворюваннями.

У багатьох пацієнтів хворих на хронічні гепатити виникає питання: «Навіщо мені звертатися до лікаря, якщо мене нічого не турбує?» Динамічне спостереження та обізнаність щодо свого захворювання допомагає попередити ускладнення, загострення хвороби. Адже медицина постійно розвивається і з’являються нові ефективні препарати та схеми лікування хронічних гепатитів.

В Україні розроблена та реалізується Державна програма з лікування хворих на хронічні гепатити.

Наслідки хронічного гепатиту: зростання вірусного навантаження, прогресування фіброзу печінки, внаслідок фіброзу розвивається цироз печінки. Також може розвинутися гепатоцелюлярна карцинома (рак).

Які ж симптоми можуть бути при хронічних гепатитах. Пацієнтів може турбувати слабкість, неприємні відчуття в правому підребер’ї, диспепсичні явища при вживанні жирної їжі, потемніння сечі, жовті склери. Але частіш за все хвороба діагностується при планових медоглядах, обстеженнях до операцій та при вагітності. І для багатьох цей діагноз цілковита несподіванка, адже хронічний гепатит «С» вже давно вийшов за рамки такої групи ризику, як споживачі ін’єкційних наркотичних препаратів.

Стани при хронічному гепатиті, які потребують невідкладної медичної допомоги:

 • Пожовтіння шкіри;
 • Потемніння сечі;
 • Знебарвлений кал;
 • Геморагічний висип;
 • Біль в правому підребер’ї.

На теперішній час України займає одно із перших місць у світі по розповсюдженості ВІЛ-інфекції. Дуже багато пацієнтів, які обізнані про свій позитивний статус не звертаються до спеціалістів, не проходять лікування, обстеження. Антиретровірусну терапію такі пацієнти отримують безкоштовно і ця терапія попереджує розвинення опортуністичних інфекцій, інвалідізацію, значно подовжує тривалість життя.

Симптоми підозрілі на ВІЛ-інфекцію:

 • Лихоманка, яка триває більше ніж 1 місяць;
 • Тривала діарея;
 • Зниження маси тіла при звичайному режимі харчування;
 • Збільшення 2-х та більше груп лімфовузлів;
 • Повторне запалення легень протягом року;
 • Рецидивуючі гнійно-запальні процеси та паразитарні захворювання

Постійний медичний нагляд, своєчасне лікування дозволяє соціально адаптуватись таким хворим: вони можуть працювати, створювати сім’ї, народжувати дітей.

Графік роботи лікаря-інфекціоніста:

понеділок 09:00-14:00
вівторок 09:00-14:00
середа 15:00-19:00
четвер 09:00-14:00
п’ятниця 09:00-14:00