Кардіологічний кабінет

Кардіологія як наука ґрунтується на вивченні будови серцево-судинної системи і особливостей її роботи. Відповідно, кардіолог – фахівець, що займається діагностуванням, лікуванням і призначенням відповідних профілактичних заходів щодо недопущення різного типу захворювань, яких стосується зазначена область.  Діяльність будь-якого з органів в нашому організмі тісно пов’язано між собою, це ж, в свою чергу, дає право стверджувати, що кардіологія знаходиться в тісному зв’язку з іншим типом розділів в медицині. Як приклади можна виділити вплив, який чинить гормональні зміни (що має на увазі під собою такий розділ, як ендокринологія), яка відбувається в організмі безпосередньо на роботі серця.

Що лікує кардіолог?

Крім безпосередньо лікування захворювань,   кардіолог задіяний також і в сфері реабілітації (відновлення) пацієнтів, які в тій чи іншій мірі зіткнулися з впливом гострої форми захворювань серця. До числа найбільш поширених захворювань, лікування яких проводиться кардіологом, відносяться наступні:

  • ішемічна хвороба серця (або ж ІХС);
  • придбані або вроджені вади серця;
  • стенокардія, що виявляється в нападах болю, локалізований в області серця і виникає на тлі гострої недостатності, характерного для кровопостачання;
  • серцева недостатність того чи іншого типу етіології;
  • запальні ураження, що виникають в різних ділянках серцевого м’яза (кардити).

Причини їх виникнення вкрай різноманітні, однак незалежно від цього, результат полягає в ураженні судин і м’язів серця; аневризми (аномальне витончення стінок і їх випинання) аорти, а також інших типів артерій; аритмії (тахікардія, брадікардія, неповна блокада сердца); тромбофлебіти і тромбози, чия небезпека полягає в тому, що за їх рахунок можлива закупорка судин; передінфарктний стан, інфаркти.


Одним із структурних підрозділів КЗОЗ «Харківська міська поліклініка № 10» є кабінет кардіолога, що знаходиться на 3-му поверсі (ліве крило), каб. 56.

Лікар-кардіолог  Масандіка Нона Анатоліївна, має вищу кваліфікаційну категорію та стаж роботи 29 років;

Медична сестра Тулякова Наталія Василівна, має вищу кваліфікаційну категорію та стаж роботи 20 років

Метою діяльності кабінету кардіолога є надання консультативної кардіологічної допомоги населенню: впровадження нових прогресивних засобів діагностики, профілактики , лікування та реабілітації кардіологічних хворих, проведення організаційно-методичної роботи за фахом серед медичних працівникеів суміжних спеціальностей, формування у населення здорового способу життя, проведення контролю за якістю диспансерізації хворих з хворобами органівкровообігу лікарями загальної практики та дільничними лікарями-терапевтами та їх медичного обслуговування лікарями суміжних спеціальностей; проведення аналізу захворюванності населення, яке проживає на території обслуговування закладу, на хвороби органів кровообігу, ; розробка, планування і впровадження заходів щодо зниження захворюванності населення на хвороби органів кровообігу.

Години прийому в літній час:

Години прийому зимовий час:

Понеділок                    800-1300

Вівторок                     1500-2000

Середа                        800-1300

Четвер                       1500-2000

П’ятниця                     800-1300

Субота                        800-1300

Понеділок                    800-1300

Вівторок                     140-1900

Середа                        800-1300

Четвер                       1400-1900

П’ятниця                     800-1300

Субота                        800-1300