тут появится виджет

Отоларингологічний кабінет

Прийом ведуть кваліфіковані лікарі-отоларингологи

ДУНА Костянтин Віталійович

Освіта:Харківський медичний інститут “лікувальна справа”, 1994р.

Кваліфікація:Вища, 2018р.

Стаж роботи за фахом:26 років

Підвищення кваліфікації:ХМАПО “Організація проведення медичних оглядів робітників шкідливих професій”, 2020р.

 

ДАВИДЕНКО Володимир Іванович

Освіта:Хабаровський медичний інститут “Педіатрія”, 1994р.

Кваліфікація:Вища, 2020р.

Стаж роботи за фахом: 25 років.

Підвищення кваліфікації:ХМАПО “Організація проведення медичних оглядів робітників шкідливих професій “, 2020р.

МЕДИЧНІ СЕСТРИ ВІДДІЛЕННЯ:

Шевченко Олена Михайлівна

Освіта:Медичний коледж ХМАПО “Сестринська справа”, 2019р.

Стаж роботи за фахом:8 місяців

Громова Наталія Михайлівна

Освіта:Харківське медичне училище №1 “Сестринська справа №1”, 2001р.

Кваліфікація: Вища, 2016р.

Підвищення кваліфікації: КЗОЗ ХОМФК “Амбулаторна поліклінічна справа”, 2021р.

Стаж роботи за фахом: 19 років

 

Отоларингологія – це розділ медичної науки, який присвячений вивченню захворювань і аномалій у функціонуванні і будову вух, глотки, трахеї, гортані і носа.

Оториноларингологічний кабінет є одним з структурних підрозділів міської поліклініки №10, і в зв’язку з завданнями цієї установи у ньому проводиться своєчасна кваліфікована лікувально-профілактична допомога хворим, які страждають на хвороби вуха, горла і носа.

У відповідності з призначенням ЛОР кабінету на лікаря-оториноларинголога покладаються наступні завдання:

  • своєчасне і повноцінне обстеження, в тому числі з використанням додаткових методів (аудіо- метричне, ендоскопічне обстеження, рентгенографії, лабораторних досліджень та ін.), хворих з зверненнями,
  • здійснення профілактичних оглядів прикріплених до поліклініки груп населення з подальшим активним спостереженням і лікування виявлених хворих,
  • проведення динамічного спостереження, консультації пацієнтів на дому за викликом лікаря-терапевта, сімейного лікаря або інших фахівців,
  • експертиза тимчасової непрацездатності,
  • ведення необхідної медичної документації (заповнення індивідуальних карт амбулаторного хворого, офіційних форм обліку і звітності, візування своїм підписом рецептів, довідок, лікарняних листків тощо).

Фундамент професійної майстерності складають знання з анатомії та фізіології ЛОР органів, сучасних методів дослідження і клінічних проявів гострої та хронічної патології ЛОР, всього комплексу сучасних методів медикаментозного та хірургічного лікування захворювань верхніх дихальних шляхів і вуха, а також уміння успішно реалізувати ці знання в практичній діяльності в умовах поліклініки.

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ ЛОР:

Для виявлення будь-якої хвороби на ранній стадії і постановки точного діагнозу потрібні ефективні методи дослідження. Діагностика ЛОР-органів у сучасній медицині проводиться декількома способами. В залежності від окреслених завдань та наявних припущень, фахівець обирає те чи інше обстеження. Часто для повноти клінічної картини потрібно проведення декількох видів досліджень.

Лікарі нашого відділення володіють усіма сучасними методами обстеження. Це і ендоскопічне обстеження, сучасні рентгенологічні методики ( спіральна та конусна комп’ютерна томографія, рентгенографія ППН, контрастна рентгенографія ППН, рентгенографія кісток носа, скроневій кістці по Шулеру, Майєру, Стенверсу, рентгенографія гортані і стравоходу), визначення рухливості барабанної перетинки, визначення прохідності слухових труб, сурдологічне і камертональне обстеження, обстеження вестибулярного апарату, взяття мазків і матеріалу біопсії ЛОР-органів.

Перераховані загальні методики призначаються лише у ряді випадків. Прийшовши в кабінет отоларинголога, пацієнт далеко не завжди отримає направлення на УЗД або рентген. Такі види діагностики потрібні для виявлення важких форм захворювань та їх ускладнень. Для профілактичного або первинного огляду при наявності скарг застосовуються вузькоспрямовані види досліджень. Наприклад, при підозрах на захворювання органів слуху кожному пацієнту обов’язково проводиться отоскопія. За допомогою спеціального діагностичного пристрою — отоскопа фахівець здатний оцінити характер змін в області барабанної перетинки, зовнішньої вушної раковини та інших прилеглих областей. При підозрах на захворювання носа та області носоглотки, а також для оцінки стану зазначених областей у випадках супутніх захворювань застосовується риноскопія.

Після первинного огляду, при необхідності, пацієнту можуть бути призначені додаткові дослідження, спрямовані на детальне вивчення певної області. Наприклад, для оцінки якості слизових оболонок, виявлення патологічних змін у вигляді пухлинних і запальних процесів, а також для виявлення гнійних і кістозних скупчень в області носових і лобних пазух, шиї пацієнта може бути призначена рентгенографія. Рентген ЛОР-органів також здійснюється з метою виявлення вроджених аномалій будови кісткових тканин, змін м’яких тканин і виявлення гнійних та запальних процесів.

Для перевірки гостроти слуху пацієнтам призначається аудіометрія. Ендоскопія в отоларингології також широко застосовується для дослідження стану ЛОР-органів. Це досить простий, інформативний і абсолютно безпечний метод діагностики, який може застосовуватися для обстеження пацієнтів будь-якої вікової категорії.

За допомогою ендоскопа можливо здійснити кілька важливих вузькоспрямованих досліджень: наприклад диференціювати новоутворення, гіпертрофічне змінення тканини, набряк. Цей метод є максимально інформативним при обстеженні аденоїдної вегетації, кіст пазух носа, гортаноглотки – це ті захворювання, які є дуже розповсюдженими і надалі їх кількість буде тільки зростати.

ЛАБОРАТОРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Варто зазначити, що для розуміння повної картини однієї тільки інструментальної діагностики, огляду і опитування на предмет скарг недостатньо. При підозрах на наявність захворювань інфекційного або запального характеру потрібно також проведення лабораторних тестів.

Оцінка аналізів біологічного матеріалу у випадках захворювань в частині отоларингології, найбільш важлива для виявлення збудника. Своєчасне визначення основної причини розвитку запального процесу дає можливість підібрати ефективний курс терапії і уникнути розвитку ускладнень або хронізації процесу. Також своєчасна постановка діагнозу дозволяє обмежитися лише консервативними методами лікування. У випадках запущених захворювань часто вимагається застосування хірургічних методів лікування.

ЛІКУВАННЯ

Оснащення та кваліфікація лікарів та медичних сестер відділення дозволяє проводити лікування пацієнтів на самому високому професійному рівні. Неможливо розповісти про всі методи. Розглянемо деякі з них.

Промивання лакун піднебінних мигдаликів. Ця процедура виконується за допомогою шприца і зігнутої канюлі. Кінчик канюлі вводиться в одну з лакун піднебінної мигдалини і струменево подається лікарський розчин, який у вигляді фонтанчиків виливається з інших лакун, відмиваючи їх патологічний вміст. Ця процедура проводиться у хворих з хронічним тонзилітом. В результаті проведеної процедури хворий відчуває полегшення стану. Багаторазова процедура призводить до видалення інфекції, поліпшення кровопостачання в піднебінних мигдалинах з подальшим зменшенням набряку та запалення.

Промивання порожнин носа методом переміщення рідини «Кукушка». Шприцом заливається антисептичний розчин в одну з половин носа, а з іншої половини носа за допомогою аспіратора та спеціальної оливи відсмоктується рідина. Порожнина носа і носоглотки очищується від патологічного вмісту, хворий відчуває полегшення і задоволення процедурою. Цей метод широко застосовується при аденоідітах у дітей, етмоїдитах, риносинуситах. Добрий результат досягається при застосуванні даної процедури з перших днів захворювання, що перешкоджає розвитку ускладнень і сприяє якнайшвидшому одужанню.

При гострих та хронічних ларингітах часто доводиться вдаватися до вливання в гортань різних рідких лікарських речовин. Хворих турбує сухість, подразнення, біль в області гортані, осиплість голосу, сухий кашель. При вливанні в гортань олії з лікарськими препаратами хворий відчуває м’якість, зменшення болю в горлі, частково або повністю відновлюється голос. Менше турбує сухий болісний кашель.

Промивання сірчаних пробок. Дуже часто причиною зниження слуху є сірчані пробки. Пацієнта турбує почуття закладеності і тиску у вухах, може турбувати шум. Тривале знаходження сірчаних пробок в слухових проходах призводить до запалення і розвитку зовнішнього отиту. Не можна самостійно намагатися видалити сірчані пробки, це може привести до пошкодження шкіри слухового проходу, а іноді до перфорації барабанної перетинки. Промивання сірчаних пробок проводиться швидко і безболісно.

Мабуть тільки у нашому відділенні можна пройти лікування рідким азотом. Цей метод називається кріотерапія. Його можливості настільки багатогранні, а використання є настільки широким, що для цього буде потрібна окрема лекція. Варто перерахувати деякі захворювання: атрофічні фарингіти, ларингіти, атрофічні та алергічні риніти та ін. Також ми проводимо кріохірургічні операції: це і видалення невеличких доброякісних новоутворень, гіпертрофічних розрощень слизової ЛОР органів, зупинка кровотечі та ін..

Велику увагу лікарі відділення приділяють фізіотерапевтичному лікуванню. Відділення фізіотерапії поліклініки дозволяє виконувати всі можливі лікувальні методики для ЛОР органів від традиційних до сучасних лазерних.

Лікарями відділення проводиться велика кількість оперативних втручань. Це і травми, гострі та хронічні захворювання ЛОР-органів. Відділення оснащене сучасним хірургічним інструментарієм, включаючи ендоскопічний. Це дозволяє оперувати хронічний поліпозний, кістозний, гіпертрофічний, рецидивуючий гнійний риносинусит. Ендоскопічна хірургія – це високо технологічна малоінвазивна сучасна хірургія, вона дозволяє позбавити пацієнта рецидивів та вилікувати тяжкі захворювання.

 

Звертаємо вашу увагу, що медичну допомогу лікарі-отоларингологи надають при наявності електронного направлення від лікарів первинної ланки.

Записатися на прийом до лікаря  можна по телефону реєстратури: 725-01-28 або безпосередньо у особистому кабінеті пацієнта на сайті Helsi.me або у мобільному додатку.